Nasıl Çalışır?

Anasayfa\ Nasıl Çalışır?
Sistem, kredi kartı ve abonelik olmak üzere 2 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini kredi kartı ile kullanmak isteyen bisiklet severlerin kiralama terminalinden bisiklet kirala butonunu tıklayarak, öncelikle sisteme üye olmaları gerekiyor. Kısa süreli bu işlemin ardından kredi kartı ile terminal üzerindeki adımlar bir biri ardına tamamlandıktan sonra sistemin verdiği 8 haneli şifre kullanılarak bisiklet kiralanabilmektedir.
Üyelik

Kiralama Seçenekleri

isbike Akıllı Bisiklet Sistemi, kullanıcılarına üç değişik şekilde kiralama hizmeti vermektedir. 1. Caddebostan-Kartal sahilinde bulunan isbike kiosklarından kredi kartıyla doğrudan kiralama, 2. isbike abone noktalarına bizzat başvurmak koşuluyla verilecek olan abone kartıyla kiralama, 3. isbike.com.tr internet sayfasında bulunan “üye” bölümündeki “Abone ol” linkini tıklayıp gerekli işlemleri de tamamladıktan sonra 3 iş günü içerisinde kendisine gönderilecek olan abone kartıyla kiralama.

Abone Noktaları

Caddebostan-Kartal sahil şeridinde şimdilik sadece bostancı açık otoparkımızın içerisinde yer alacak olan bir abone noktası olacaktır. Bu abone noktasından size verilecek olan abonelik sözleşmesini doldurduktan sonra kartınız anında içerisinde talep ettiğiniz bakiye ile birlikte size teslim edilecek ve hemen bisiklet kiralayabileceksiniz.
Kredi Yükleme

Abone Kartıma Nasıl Kredi Yüklerim

Kredi yüklemek için Abone işlemleri menüsünden öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Abone girişi yapıldıktan sonra Abone işlemleri menüsünden "Ödeme" linkini tıklayarak kredi yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile yükleme yaptığımda hesabımı nasıl kontrol edebilirim

Her üye internet sayfamız üzerinden kendi bilgilerine ulaşabilir. Sırasıyla; "Abone İşlemleri>Ödeme Detaylar'ından" kredi yükleme geçmişini,"Abone işlemleri>Kullanıcı Bilgilerim'den" kalan bakiyenizi ve diğer kullanıcı bilgilerinizi güvenle görebilir. Ancak; üye olunurken, üyenin hesabını kontrol edebilmesi, sistem tarafından gönderilecek olan bilgilendirmeleri (şifre, güncelleme, değişiklik vb) görebilmesi için istenilen iletişim vb. bilgilerini tam ve doğru olarak vermelidir. Aksi taktirde bu bilgilendirmelerden haberdar olması mümkün olamayacaktır.
Kullanım

Kartlı Üyeyim İstasyondan Bisikleti nasıl kiralarım?

Eğer kartlı üyeyseniz, Caddebostan-Kartal sahilinde bulunan isbike duraklarından herhangi birine gidip, bisikletin bağlı olduğu ünitede bulunan kart okutma ekrancığına kartınızı okutup, şifrenizi girerek bisikleti otomatik olarak teslim alabilirsiniz..

Kredi Kartı İle Kiralamadaki Prosedür Nedir ?

Kredi kartınızdan 50 tl bloke alınır ve bisikletinizi kullanabilirsiniz.

Kiraladığım Bisikleti Nasıl Teslim Ederim ?

Bisikleti tüm istasyonlardaki boş parklara yerleştirebilirsiniz yerleştirirken park boş yazısı ve durakta yeşil ışığın yandığından emin olunuz hizmet dışı olan parklara yerleştirmeyiniz aksi halde sistem bisikleti teslim almayacaktır. Bisiklet kilidi yuvaya gelecek şekilde yerleştiriniz. Bisiklet düzgün bir şekilde teslim edildiğinde park ekranında adınız,soyadınız ve bakiyeniz görünecektir.

Bisiklet Teslim Ettiğimden Nasıl Emin Olurum ?

Park ekranında adınız,soyadınız ve kalan bakiyeniz göründüyse ve yeşil ışık yandıysa bisikleti başarılı şekilde teslim etmiş olursunuz. Aksi halde park ekranında kırmızı ışık yanacaktır. Lütfen müşteri hizmeterini arayınız...

İstasyonda Tüm Parklar Dolu İse Bisikleti Nasıl Teslim Ederim ?

En yakınınızdaki bisiklet kiralama terminalinden boş parkları görebilirsiniz. Boş parkın bulunduğu istasyona giderek bisiklet bulunmayan herhangi bir parka bisikletinizi teslim edebilirsiniz.

Abone Kartıyla Kaç Bisiklet Kiralayabilirim ?

Bir abone kartıyla maksimum 3 adet bisiklet kiralanabilmektedir. Bunu için kartınızda minimum 5TL bakiye bulunması zorunludur.
Güvenlik
Sistem, kredi kartı ve abonelik olmak üzere 2 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini kredi kartı ile kullanmak isteyen bisiklet severlerin kiralama terminalinden bisiklet kirala butonunu tıklayarak, öncelikle sisteme üye olmaları gerekiyor. Kısa süreli bu işlemin ardından kredi kartı ile terminal üzerindeki adımlar bir biri ardına tamamlandıktan sonra sistemin verdiği 8 haneli şifre kullanılarak bisiklet kiralanabilmektedir.

Kredi Kartı İle Kiralama Güvenli midir?

Bisiklet kiralama terminallerinden Kredi kartı ile kiralamada fiziksel pos kullanılmaktadır,Kredi kartı bilgileri 23.2.2006 tarihli resmi gazete yayınlanan 6464 numaralı, BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI KANUNU 23. maddesi gereğince saklanamaz.
Sıkça Sorulan Sorular

Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulalışırım

0850 304 24 53 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.